Projekt HMB42:

HORSKÝ MARATÓN BRATSTVA

Každoročne sa na vrchole Veľkej Javoriny koná slávnosť Česko-Moravsko-Slovenskej vzájomnosti. Oslavy bratstva. Zúčastňuje sa ich pravidelne niekoľko stoviek návštevníkov z oboch strán hranice. Bohatý kultúrny program na pódiu a gastronomické špeciality i vychladené pivo z bufetov sú zaručeným lákadlom.

Kto však neobľubuje davy ľudí, môže si nerozlučnosť bratských národov uctiť aj inak. Napríklad zdravým pohybom. A to kedykoľvek. Šport predsa nepozná hranice! 

Projekt HMB42 (teda: horský maratón bratstva) vznikol s myšlienkou spojenia bratských národov - pohybom v prírode. Predovšetkým pre vyznávačov lesných behov a horskej cyklistiky, ale i turistiky, severskej chôdze, behu so psom, alebo jazdectva na koni. A to všetkých vekových skupín.

Pre tých, ktorí sa spoliehajú iba na svoje nohy bola vytvorená pešia trať s dĺžkou 42,27km a výstupom +1133m.

Pre milovníkov dvoch kolies s pedálmi, alebo nasedlaných tátošov, je alternatívou jazdecká dráha s dĺžkou 46,65km a vertikálom +1136m.

Trasa je okružná, prechádza oboma chotármi - Slovenským aj Českým. Prebieha lesmi, lúkami, dedinami, samotami, horskými hrebeňmi i asfaltovými cestami. Stúpa do kopcov, klesá do dolín, kopíruje značené chodníky, ale i menej frekventované cestičky. Na dráhe sa nachádza viacero možností občerstvenia pre prípad doplnenia tekutín a kalórií.

"Dráha je dostupná kedykoľvek. V lete, v zime, vo dne v noci...  Je len na Tebe či pôjdeš inkognito, alebo sa o dobrodružstvo podelíš s ostatnými. Vyraz s partiou v rámci tréningu či s rodinou počas výletu! Sólo, alebo so štvornohým priateľom... Na bajku, alebo po vlastných... Na výkon, alebo na pohodu... Ak je Ti maratón príliš, vyskúšaj polmaratón s nenáročnými parametrami (16,99km / +676m), ktorý hravo zvládneš!

Ako chceš, no nezabudni sa prihlásiť aj na preteky a užiť si svoju chvíľku slávy! Po dosiahnutí cieľa poteší pamätný zápis v návštevnej knihe. Nech to vedia všetci! Tak neváhaj a vyraz!"

Hore zdar a šťastlivo do cieľa!

M.

ŠPORTUJEŠ V PRÍRODE - CHRÁŇ JU!

Spätná reakcia od Teba je vysoko cenená:

WEB   

FACEBOOK

GOOGLE   
 


V prípade záujmu si môžeš zakúpiť suveníry a spomienkové predmety:

OBCHOD 
 
Si súťaživý typ? Dostupnosť, podmienky a termín súťaže:

PRETEK


 
 

ZRIEKNUTIE SA ZODPOVEDNOSTI: NEZABÚDAJ NA FAKT, ŽE NA TRATI ZODPOVEDÁŠ ZA SEBA, SVOJE ZDRAVIE, MAJETOK A ČINY IBA TY!

MAJ SA NA POZORE, HORY VEDIA BYŤ KRUTÉ!

Ak by predsa niečo, tak 112


"Bratské" prevádzky v ktorých sa môžeš informovať, ubytovať, občerstviť, alebo doplniť zásoby sú označené nálepkou a nachádzajú sa na trati alebo v jej blízkosti: Saloon Cetuna a Potraviny - rozličný tovar v Cetune (štart/cieľ), Samoobslužný obchodík s remeselnými výrobkami Na Rovenci popri modrej TZT smer: Veľká Javorina, Delikatesy u Zuzky v centre Strání, Bistro Vintrovka na červenej TZT (cesta hrdinov SNP) nad obcou Strání - hneď vedľa rozhľadne Obecnice, Hostinec U Kľačkov poskytuje štýlové ubytovanie a občerstvenie na alternatívnej trase pre cyklistov), Chata na Kýčeri ponúka občerstvovacie služby formou turistického bufetu, Ubytovanie Pod Javorinou v osade U Frantov - Lubina, Hotel Roh Lubina, Rekreačné zariadenie Hrubá Strana, alebo Tábor PodvišňovéHolubyho chata pod vrcholom Veľkej Javoriny, Potraviny Iveta Gulánová a Pohostinstvo u Ikáša v Moravskom Lieskovom, Pohostinstvo Javorinka Hrubá Strana, MIC Strání - Turistické informační centrum a ubytovanie Apartmány PopelkaStrání. 

Si dobrodruh? VyskúšaJ ubytovanie na divoko: www.bezkempu.sk